Beautiful gold heart ring. 333 1/1188
add to wish list
Description
Beautiful gold heart ring. 333
A ring design combining the beauty of yellow and white gold. It will look delicate, noble and elegant on a woman's hand.
Product weight approximately: ~0.97 - 1.47g
| Weight [g] | ~0.97 - 1.47g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Gold Color | Yellow |
| Rail Width [Mm] | ~ 2.70 |
| Dominant Color | Gold |
The weight of the ring is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | 1 to 2g |
| Stone | With stone |