Earrings with pearl, gold, natural pearl. 333
add to wish list
Description
Golden pearl earrings, natural pearl. 333
Product weight approximately: ~0.80 - 1.17 g
| Weight [g] | ~0.80 - 1.17 g |
| Stone | Pearl |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Clasp type | Stud |
| Approximate size [mm]: | ø 4.5 mm |
| Color Dominant | Golden |
The weight of the earrings is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Weight | <1g |
| Clasp | Stud |
| Style | Balls |
| Stone | With stone |
| Gold | 333 |