Gold Heart Ring with blue cubic zirconia. 333 3.1665b
add to wish list
Description
Gold HEART ring with blue cubic zirconia. 333
An extremely charming and romantic gold ring with a blue heart. An extremely delicate decoration for a woman's hand.
| Weight [g] | ~ 0.83 - 1.05g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Heart |
| Material | Gold |
| Gold Color | Yellow |
| Sample | 333 (8K) |
| Center Stone Size [Mm] | ~5mm |
| Stone Color | Aquamarine |
| Dominant Color | gold |
Weight ring size depends on the size. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Stone | With stone |