Gold cross, white zircons, pr. 333 3.3030
add to wish list
Description
Gold cross, white zircons, pr. 333
An elegant cross decorated with stones. This is beautiful jewelry of a symbolic and sacred nature. Perfect as a gift.
Product weight approximately: ~0.92 - 1.05g.
| Weight [g] | ~0.92 - 1.05g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Cross |
| Material | Gold |
| Gold Color | Yellow |
| Sample | 333 (8K) |
| Number of Stones | 16 |
| Indicative Size [Mm] | ~19 x 12.8 |
| Dominant Color | Golden |
The weight of the pendant is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | <1g |
| Style | Cross |
| Stone | With stone |