Gold earrings with cubic zirconia. 333 1,414
add to wish list
Description
Gold earrings with cubic zirconia. 333 1.414
Product weight approximately: 2.01 - 2.10g
| Weight [g] | 2.01 - 2.10g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Clasp type | English |
| Approximate size [mm]: | 16.9 x 6.9 mm |
| Dominant Color | Gold |
The weight of the earrings is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Weight | 2 to 3g |
| Clasp | English clasp |
| Style | Wave |
| Stone | With stone |
| Gold | 333 |