Gold engagement ring pr. 333 2.W123
add to wish list
Description
Gold engagement ring pr. 333
A beautiful gold ring made of precious gold. An exceptionally delicate and simple pattern. Perfect gift idea. Additionally decorated with delicate zircons, prepared in the form of a gold wedding ring.
Product weight approximately: ~ 1.20 - 1.45g
| Weight [g] | ~ 1.20 - 1.45g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Center Stone Size [Mm] | ~ 2.75 |
| Wid. Rails: At Narrowest Point [Mm] | ~ 1.95 |
| Dominant Color | Gold |
The weight of the ring is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | 1 to 2g |
| Stone | With stone |