Gold heart ring with cubic zirconia. 333 1/1249
add to wish list
Description
Gold heart ring with cubic zirconia. 333
An extremely charming and romantic gold ring. Today, give your loved one a little something that will keep these beautiful moments forever...
| Weight [g] | ~0.45 - 0.94g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Heart |
| Material | Gold |
| Gold Color | Yellow |
| Sample | 333 (8K) |
| Number of Stones | 3 |
| Rail Width [Mm] | ~ 1.05 |
| Total Crown Width [Mm] | ~ 5.10 |
| Rod | None |
| Stone Color | White |
| Dominant Color | Gold |
The weight of the ring is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | <1g |
| Stone | With stone |