Gold hoop earrings with blue cubic zirconia. 333 1.338a
add to wish list
Description
Gold hoop earrings with blue cubic zirconia. 333
Product weight approximately: ~1 - 1.27g.
| Weight [g] | ~1 - 1.27g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Sample | 333 (8K) |
| Clasp Type | Clip |
| Stone Size [Mm] | 2.5 |
| Number of Stones | 1 |
| Indicative Size [Mm] | 10 |
| Stone Color | Blue |
| Dominant Color | gold |
The weight of the earrings is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Weight | 1 to 2g |
| Style | Another shape |
| Stone | With stone |
| Gold | 333 |