Gold hoop earrings with blue cubic zirconia. 333 1.338n
add to wish list
Description
Gold hoop earrings with blue cubic zirconia. 333
Very charming and delicate earrings made of gold with blue zircon. Invisible clasp. They can be worn with the side decorated with zircon or gold only. Perfect as a gift.
Product weight approximately: ~1 - 1.27g.
| Weight [g] | ~1 - 1.27g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Clasp Type | Clip |
| Stone Size [Mm] | 2.5 |
| Number of Stones | 1 |
| Indicative Size [Mm] | 10 |
| Stone Color | Blue |
| Dominant Color | gold |
The weight of the earrings is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Weight | 1 to 2g |
| Clasp | Creole |
| Style | Another shape |
| Stone | With stone |
| Gold | 333 |