Gold hoop earrings with diamonds on an English clasp
add to wish list
Description
| Stone | No Stone |
| Clasp Type | English |
| Pattern | Circle |
| Material | Gold |
| Golden Color | Yellow |
| Sample | 585 |
| Hoop/earring diameter [mm] | 25 mm |
| Earring side width [mm] | 2.5 mm |
Precisely made 585 gold earrings. Perfect as a gift for a name day, birthday or anniversary.
We sell gold jewelry. We sell goods from domestic and foreign producers.
All products come from a legal source.
We issue VAT invoices.
Technical data
| Weight | 1 to 2g |
| Clasp | English clasp |
| Style | Circle |
| Stone | Without stone |
| Gold | 585 |