Gold hoop earrings with leaves and white stones. 333 1/1026
add to wish list
Description
Gold hoop earrings with leaves and white stones. 333
Product weight approximately: ~2.95 - 3.04g.
| Weight [g] | ~2.95 - 3.04g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Circle |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Clasp Type | Stick |
| Rhodium | Rhodium-plated stone claws |
| Indicative Size [Mm] | ~ 25 mm |
| Dominant Color | Golden |
The weight of the earrings is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.