Gold pendant with a pearl surrounded by zircons. 333 GLP.31
add to wish list
Description
Gold pendant with a pearl surrounded by zircons. 333 GLP.31
Product weight approximately: 0.78 - 0.90 g
| Weight [g] | 0.78 - 0.90g |
| Stone | Other Stone |
| Shape | Blob |
| Material | Gold |
| Gold Color | Yellow |
| Sample | 333 (8K) |
| Approximate Size [Mm] | 13.1 x 10 mm |
| Dominant Color | Golden |
The weight of the pendant is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | <1g |
| Style | Oval |
| Stone | With stone |