Gold ring, white stone, openwork rim. 333 1,815
add to wish list
Description
Gold ring, white stone, openwork rim. 333
Product weight approximately: ~ 1.45 - 1.78 g
| Weight [g] | ~ 1.45 - 1.78 g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Number of Stones | 1 |
| Rail Width [Mm] | ~ 1.40 |
| Total Crown Width [Mm] | ~ 9.0 |
| Dominant Color | Golden |
The weight of the ring is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | 1 to 2g |
| Stone | With stone |