Gold ring Wedding ring with cubic zirconia. 333 3/1667
add to wish list
Description
Double gold wedding ring with cubic zirconias
A modern, eye-catching design. The ring is richly decorated with white cubic zirconias. It will look very expressive, elegant and impressive on a woman's hand.
| Weight [g] | ~0.88 - 1.20g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Sample | 333 (8K) |
| Rail Width [Mm] | ~1.85 |
| Total Crown Width [Mm] | ~3 |
| Dominant Color | gold |
The weight of the ring depends on the size. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | 1 to 2g |
| Stone | With stone |