Gold ring with cubic zirconia. 333 2.W37A
add to wish list
Description
Gold ring with cubic zirconia. 333
Product weight approximately: ~1.30 - 1.56 g
| Weight [g] | ~1.30 - 1.56g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Gold Color | Yellow |
| Sample | 333 (8K) |
| Center Stone Size [Mm] | ~ 3.00 |
| Number of Stones | 11 |
| Rail Width [Mm] | ~1.90 |
| Rhodium | Rhodium plated stone feet |
| Dominant Color | Golden |
The weight of the ring is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | 1 to 2g |
| Stone | With stone |