Gold ring with cubic zirconias Fala pr. 333 2/1444
add to wish list
Description
Gold ring with zircons Wave pr. 333
The elegant design of the ring, beautifully decorated with stones, will attract many attention. It looks feminine and impressive on the hand.
Product weight approximately: ~0.75 - 0.97g
| Weight [g] | ~0.75 - 0.97g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Gold Color | Yellow |
| Rail Width [Mm] | ~ 1.3 |
| Total Crown Width [Mm] | ~ 5.1 |
| Dominant Color | Golden |
The weight of the ring is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | <1g |
| Stone | With stone |