Gold stud earrings with red stone. 333 1,709 pcs
add to wish list
Description
Gold stud earrings with red stone. 333 1.709cz
Product weight approximately: 1.85 - 1.95g
| Weight [g] | 1.85 - 1.95g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Clasp type | Stud |
| Stone size [mm]: | 8 mm |
| Indicative size [mm]: | 9 mm |
| Dominant Color | Golden |
The weight of the earrings is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Weight | 1 to 2g |
| Clasp | Stud |
| Style | Another shape |
| Stone | With stone |
| Gold | 333 |