Smooth braided gold earrings
add to wish list
Description
| Stone | No Stone |
| Clasp Type | English |
| Pattern | Circle |
| Material | Gold |
| Golden Color | Yellow |
| Sample | 585 |
| Hoop/earring diameter [mm] | 17 mm |
| Earring side width [mm] | approx. 5 mm |
Precisely made 585 gold earrings. Perfect as a gift for a name day, birthday, important anniversary or as a decoration for everyday outfits.
We sell gold jewelry. We sell goods from domestic and foreign producers. All products come from a legal source.
We issue VAT invoices.
Technical data
| Weight | 2 to 3g |
| Clasp | English clasp |
| Style | Circle |
| Stone | Without stone |
| Gold | 585 |