Złoty pierścionek Czauma rubinowe kamienie pr. 333 3.1352c
add to wish list
Description
Czauma gold ring with ruby stones. 333
A gold ring designed in the form of a wedding ring, additionally decorated with ruby-colored stones. A very elegant and subtle pattern made of the highest quality 333 gold.
Product weight approximately: ~1.00 - 1.73g
| Weight [g] | ~1.00 - 1.73g |
| Stone | Zirconia |
| Shape | Other shape |
| Material | Gold |
| Proof | 333 (8K) |
| Gold Color | Yellow + white (rhodium-plated) |
| Stone Size [Mm] | 2.0 |
| Quantity Stones | 3 |
| Rail Width [Mm] | ~ 3 |
| Total Crown Width [Mm] | ~ 6 |
| Rhodium | Rhodium-plated stone setting |
| Dominant Color | Gold |
The weight of the ring is approximate and indicative. In wholesale, products are sold in grams and the price per gram of the product is binding.
Technical data
| Gold | 333 |
| Weight | 1 to 2g |
| Stone | With stone |